Nieco ciekawostek odnośnie kart lojalnościowych druk.

Czkając przy kasie w hipermarkecie często słyszymy pytanie: posiada pan/pani kartę? Czy: gromadzi pan/pani punkty? Sprawa ta (klaruję niepoinformowanym) dotyczy tak zwanych kart lojalnościowych.
Karty te proponowane są nieomal w każdym markecie jak również miejscach usługowych jako karty stałego klienta. Mają na ogół wizerunek karty płatniczej , niemniej jednak używa się ich jedynie przy kasach. Posługują do zbierania umownych punktów, rabatów lub specjalnych zniżek. Jeśli są to punkty, to po nazbieraniu wskazanej liczby bądź więcej można je zamienić na nadzwyczajnie przygotowane produkty. Jeżeli są to obniżki czy też specjalne zniżki (choćby właśnie za posiadanie takiej karty) to na paragonie kasa wybija odpowiednio zmniejszoną sumę do uiszczenia.

Najlepszymi wzorami projektu lojalnościowego są supermarkety modelu Biedronka lub Tesco. Tam w rzeczy samej karty piastują własną rolę na sposób naoczny. Często w reklamach uwydatnione jest, iż niższa opłata obowiązuje właśnie z kartą lojalnościową. Markety tekstylne, zarówno proponują tego rodzaju karty, lecz tutaj już nie jest tak łatwo. Tego rodzaju butiki popularnej marki, jeśli już oferują klientom tego typu karty, to są to wyłącznie zbierane punkty, jakie można zamienić na towar, bądź gotówkę.

Karty stałego klienta posiadają nawet stacje paliw, na jakich po wypisaniu formularza można je uzyskać od ręki. W wypadku niektórych spółek można się spotkać z bonusem na zachętę przy założeniu karty. Tak się dzieje na stacjach Orlen, gdzie ilość na start to 200 pkt.. Nie inaczej jest na stacjach Shell. W tym miejscu za założenie karty konto zasilane jest 50 punktami, natomiast nie łudźmy się, że już za początkowe otrzymane punkty kupimy chociażby kubek kawy, bądź hot-doga. Punktów trzeba uzbierać znacznie więcej. Najbardziej opłaca się firmom, w jakich zatrudnieni używają aut firmowych.
Należy nie zapomnieć, że punkty za zakupy nie są w stanie się gromadzić w nieskończoność – mają one okres ważności. Typowo jest to moment 3 lat.

Karty lojalnościowe druk.
Sporządzaniem tego rodzaju kart zajmują się na zlecenie klienta wyspecjalizowane firmy. Podają różnorodne wzornictwo, rozmiar i kształt, a także krótkie okresy realizacji.

Nieco ciekawostek odnośnie kart lojalnościowych druk.