Kilka zdań dotyczących kontroli dostępu.

Dawno temu chodząc do pracy nie byliśmy aż tak pewni, jak teraz. Nie było kamer, kart dostępu, wszelkich kontroli elektronicznych. Teraz technika prze do przodu co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. Nawet pracodawca w miejscu pracy pragnie aby jego pracownicy czuli się bezpiecznie i zadbani.

Kontrola dostępu – czy wiesz czym jest ?

Jednymi z tego typu nowości jest kontrola dostępu regulowana przez bramki obrotowe. w jaki sposób to działa? Przeważnie podczas zatrudnienia zostaje wydawana karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip elektroniczny bądź kod kreskowy, który reaguje podczas skanowania i wówczas bramki zostają odblokowywane. Pomału kody kreskowe przestają być tak lubiane, jak chipy. Dlaczego? Dlatego że, kiedy często jest przeprowadzana kontrola dostępu przez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty. By wydłużyć żywotność tego rodzaju kart możemy włożyć je do silikonowych albo plastikowych pokrowców. Jest to dość słuszna procedura choć nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła owocować brakiem dostępu do miejsca pracy. Nawet człowiek, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu tego rodzaju kodu właściwie nie pozostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. Dzieje się to z tej przyczyny, że kontrola dostępu jest całkowicie zautomatyzowana i jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze w dodatku ochroniarza.

kontrola dostępu
Biorąc pod uwagę liczbę dokonywanych przewinień w miejscu zatrudnienia poprzez ludzi niezatrudnionych w konkretnym zakładzie, takie rozwiązanie powoduje, że personel czuje się bezpieczniej. Oczywiście stale zachodzi prawdopodobieństwo, że i mimo tych nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Więc mimo wszystko powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszystkie wątpliwości na temat bezpieczeństwa natychmiastowo adresować do zarządcy. Przyzwoity pracodawca nie pozostawi sprawy biernej.

Źródło: www.controlsys.com.pl

Kilka zdań dotyczących kontroli dostępu.